המרכז ואני

אני מאמינה שלכל ילד יש פוטנציאל עצום ללמידה ולהתקדמות. תפקידי בטיפול לזהות ולרתום אותו לצורך הצלחה וקידום. תוך כדי התהליך אתייחס לתחומי העניין של הילד ולנושאים שיש להם חשיבות עבורו, כדי להגביר מוטיבציה ולהתחבר לרצון שלו להשתפר ולהתקדם גם בזמן קושי.

אני מאבחנת ומטפלת בילדים בני 3-14 באופן פרטני או זוגי, ומנחה קבוצות הכנה לכיתה א' בדגש על מתן ערך מוסף למשתתפים של הקניית תכנים חיוניים וייחודיים, כמו התארגנות עם ציוד, הכרת המחברות והכתיבה בהן, קשב להוראות ועוד.

המשחק הוא כלי חשוב בעבודה עם ילדים, לכן אשתמש בטיפול במגוון משחקים המותאמים לכל ילד. בטיפול חשוב לי שהילד ייהנה וייחשף לחוויות של הצלחה. אתם, ההורים, שותפים מלאים וחלק בלתי נפרד מהצלחתו של הילד. בטיפול אצלי תרכשו כלים והדרכה לתרגול בבית, כך שמה שהשגנו במפגש יעבור גם לסביבת הבית והמסגרת החינוכית.

מקצוע טיפולי ושיקומי שמטרתו היא להעצים השתתפות בפעילויות היומיום של כל ילד, ולהגיע לתפקוד מקסימלי לשביעות רצונם של לקוחות הטיפול – הילד והוריו. הטיפול נועד להנחיל יכולות שיאפשרו עצמאות ותפקוד, ולסייע לילד להיות שותף פעיל בעיסוקים בעלי מטרה, חשיבות ומשמעות עבורו.

טיפול בגישה קוגניטיבית-דינמית (DCI) מבוסס על היכולת לשנות את הלמידה והחשיבה של הילד המקבל את הטיפול – בכל מצב וגיל. שיפור יכולות אלה יגביר גמישות מחשבה, מוטיבציה לפעול, הסתגלות של הילד לסביבתו והשתתפות שלו בפעילויות ובמטלות השונות הניצבות בפניו. בטיפול תהיה התייחסות לסגנון הלמידה הייחודי של כל ילד, התקדמות בקצב אישי והפיכה הדרגתית לילד היודע לאסוף מידע בעצמו, לנתח אותו, להפיק תגובה מותאמת ולבצע תהליכי בקרה עצמית על ביצועיו – במטרה להופכו ללומד עצמאי.

שירותי המרכז

אבחון

אבחון

במרכז שקד מוצעים שירותי אבחון לילדים בני 2-14 לאיתור יכולות וקשיים ולצורך קביעת מטרות טיפול. לרוב יכלול תהליך האבחון שני מפגשים עם הילד לתצפית על ביצוע מטלות שונות ומגוונות, איסוף מידע, כתיבת סיכום מפורט עבור ההורים והצוות החינוכי ומפגש סיכום אבחון עם ההורים.
לפרטים נוספים

טיפול

טיפול

הטיפול מבוצע במתכונת פרטנית, זוגית או קבוצתית בהתאם לצורך. משך כל מפגש טיפולי 45 דקות. מומלץ (לא חובה) כי ההורים יהיו נוכחים בזמן המפגשים על מנת לרכוש כלים להמשך תרגול גם מחוץ לשעות הטיפול, להגברת יעילות והצלחה. עבורי, ההורים הם לקוחות צרכני שירות בדיוק כמו הילד.
לפרטים נוספים

קבוצות

קבוצות

במרכז שקד מוצע לילדי גן חובה להשתתף בקבוצות מוכנות לכיתה א' בנות מספר משתתפים מצומצם, שמאפשר הגעה לכל ילד ומתן יחס אישי. אין צורך בהיכרות מוקדמת או בטיפול קודם בריפוי בעיסוק.
לפרטים נוספים

הדרכה

הדרכה

הדרכה ומתן כלים למרפאות בעיסוק, למורות, לגננות ולהורים בנושאים הקשורים להתפתחות הילד: איתור קשיים, כלים לאבחון וטיפול, פעילויות מהנות ומקדמות לסביבת הבית, הגן ובית הספר, יצירת עניין ומוטיבציה.
לפרטים נוספים